Divadlo Za komínem Humpolec
8. 5. 2020
20:00
pátek

VSTUPENKY

Cena vstupenky: 200 Kč v předprodeji, 250 Kč na místě

Humor a poezie. Jak lze skloubit tyto disciplíny?

"Fuj, to byl zlý sen. Řídil jsem Agrofert jako stát!" ulevil si jistý A. B. coby hrdina kresleného vtipu. Ti znalí vědí, že jeho autorem je Mirek Kemel, kreslíř a karikaturista, který se především s politiky vůbec nepáře. Pro ty znalejší je však Mirek Kemel i skvělým písničkářem. Není jediným výtvarníkem, který se od zkratky karikatury občas potřebuje uchýlit k poetice písně. Ale málokdo na naší dnešní hudební (a kreslířské) scéně zvládá obě tato řemesla na tak dobré úrovni jako on.

"Někdy probouzím se nad ránem ... cítím plachost, klid a něhu antilopy bílý," zpívá tentýž Mirek Kemel jako písničkář na svém albu "Ryby, raci."

Kemel je vypravěčem mimořádně silných příběhů a básníkem netušených metafor. Něha je to, co světu dnes tolik chybí. V jeho písničkách, založených na básnických textech a jednoduché melodii, ji objevíte.

Tvorba Mirka Kemela balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Vždy jde především o osobní zpověď autora, který do textů vtěluje své vnímání života a světa v mnoha zjevných i pouze tušených aspektech.

Mirek Kemel většinou vystupuje za doprovodu kapely. U nás bude hostovat v komornější sestavě a sám vystřídá hned několik nástrojů - akordeon, kytaru a ukulele. Na kontrabas jej doprovodí Petr Tichý.

Máme velkou radost, že právě u nás vystoupí příležitostný host Vladimír Javorský (ukulele, kytara, flétna, saxofon), výjimečný herec, kterého jistě není nutno představovat.

https://www.mirekkemel.cz/

https://www.kemel.cz/

 

Kontakty a informace


©2020 Divadlo Za komínem Humpolec • All rights reserved
Obchodní podmínky a návštěvní řád