16. října naše pozvání přijali Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha, dva mladí kluci, kteří se před více než rokem rozhodli, že na počest stých narozenin cestovatele Miroslava Zikmunda uskuteční výpravu, během níž se vydají v jeho i Hanzelkových stopách.

Pořídili desítky fotografií stejných míst zachycených z téhož zorného úhlu, z jakého je kdysi fotografovali i tyto cestovatelské legendy. Z natočených materiálů navíc vznikl dokument, který zachycuje ve zkratce jejich několikaměsíční dobrodružné putování. Dopoledne zvládli dvě přednášky pro žáky zákadní školy Hradská a studenty místních středních škol. Od 19 hodin představili svůj projekt těm, kteří měli zájem o poutavé vyprávění, které zaujalo i pobavilo. Po projekci dokumentu Cesta jako žádná ze sta nabídli prostor divákům, kteří bez ostychu pokládali všetečné otázky.

Svého cíle, totiž připomenout odkaz pánů Zikmunda a Hanzelka, dosáhli u nás Za komínem beze zbytku! Děkujeme a těšíme se na jejich další poutavé vyprávění z cesty po Africe, kam se oba protagonisté již brzy chystají.

Kontakty a informace


©2024 Divadlo Za komínem Humpolec • All rights reserved
Obchodní podmínky a návštěvní řád