Hry a hudba napříč žánry

Nová multifunkční scéna má ambice stát se centrem společenského dění. Naším cílem je oslovit prostřednictvím bohatého programu co možná nejširší publikum. Nacházíme se ve strategicky výhodné lokalitě – v polovině dopravní tepny dálnice D1 mezi Prahou a Brnem.

Prostor vznikl rekonstrukcí tovární haly z počátku 20. století. Vestavba divadla zachovala původní tvarové řešení prostoru druhého podlaží haly s viditelnými prvky dřevěného krovu, které dodávají místu jedinečný ráz a originalitu.

Dramaturgie

Programová skladba divadla je od začátku koncipována jako multižánrová z hlediska cílových skupin i typologie využití. Podstatným momentem pro existenci prostoru je vlastní divadelní soubor.

Naše dramaturgie je otevřená klasickým kulturním produkcím (divadelní představení, hudební produkce, projekce filmů) stejně jako komerčním i nekomerčním pronájmům.

 Hlavní ideou je návrat ke společenským večerům, které byly v naší společnosti v průběhu druhé poloviny dvacátého století utlumeny, a navázání tak na prvorepublikovou tradici spolkového, z dnešního pohledu komunitního setkávání.

Jak se staví divadlo

Kontakty a informace


©2024 Divadlo Za komínem Humpolec • All rights reserved
Obchodní podmínky a návštěvní řád